basket90To niewątpliwie najważniejszy cel naszego zespołu w środowym meczu z Basketem 90 Gdynia.

Gdynianki są zespołem wyżej notowanym od Ostrovii, ale z pewnością przy pełnej mobilizacji nasze dziewczyny stać na nawiązanie wyrównanej walki z ekipą Gundarsa Vetry. Basket 90 w wyjazdowych meczach z zespołami z dołu tabeli pokonał ostatnio Widzew Łódź, ale przegrał z Eneą Poznań. Dla biało-czerwonych dobra postawa w tym spotkaniu będzie niezwykle ważna w perspektywie starcia z poznaniankami już w najbliższą sobotę.

W ostatnich trzech meczach rundy zasadniczej team Vadima Czeczuro mógłby nawet pokusić się o trzy zwycięstwa, gdyż w ostatnim meczu na własnym parkiecie z AZS-em Lublin biało-czerwone również nie będą na straconej pozycji, aby tak się jednak stało w każdym meczu potrzeba pełnej koncentracji od pierwszej do ostatniej minuty, popartej ciężką walką, na którą ostrowianki z pewnością stać.

W zespole z Gdyni niekwestionowaną liderką jest Amerykanka Kahleah Cooper (nr 2), regularnie zdobywająca w granicach 20 punktów na mecz. Ma ona spore wsparcie w rodaczce Victorii Jankoskiej (1) i Łotyszce Kristinie Vitoli (28).

W naszej drużynie od kilku meczów bryluje Hanna Ruljova, potrafiąca zaskakiwać rywalki niecodziennymi zagraniami. Jeśli tylko w sukurs pójdą jej pozostałe zawodniczki to możemy być świadkami ciekawego widowiska!

Zapraszamy do hali przy ul. Batorego w środę na godzinę 17:00.

Fot. Basket 90 Gdynia