TS Ostrovia_2018W meczu 21 kolejki EBLK koszykarki Ostrovii podejmować będą Energę Toruń, zespół który w drugiej fazie sezonu imponuje formą i skutecznością.

Popularne Katarzynki w rundzie rewanżowej przegrały tylko jeden mecz i to po dogrywce – z Artego Bydgoszcz, w pozostałych pokonując m.in. Ślęzę Wrocław czy Wisłę CnaPack Kraków. Męczyły się co prawda PGE MKK Siedlce, wygrywając ostatecznie 2 punktami, ale w miniony wtorek pewnie pokonały Widzew Łódź, z którym nasz zespół doznał niespodziewanej porażki.

Torunianki do kolejnych zwycięstw prowadzi Amerykanka Kelley Cain (nr 52). Wysoka (198 cm) środkowa regularnie zdobywa po kilkanaście punktów dla swego zespołu, podobnie jak jej rodaczka Alexis Hornbuckle (nr 22).

Co może być w tym meczu atutem Ostrovii? Choćby to, że z zespołem z Torunia naszym dziewczynom gra się dobrze. W meczu wyjazdowym podopieczne Vadima Czeczuro były bliskie sprawienia niespodzianki, przegrywając dopiero w końcówce spotkania. Wiele zależeć będzie od dyspozycji dnia poszczególnych zawodniczek, szczególnie rzucających z dystansu Katarzyny Motyl czy Moniki Jasnowskiej. Silnym punktem zespołu stała się Hanna Ruljova, a Breanna Lewis mimo, że czasami wywołuje rozpacz kibiców nie trafiając spod kosza, to jednak regularnie osiąga dwucyfrowe zdobycze punktowe, bez względu na klasę przeciwniczek. No i wreszcie nasz duet rozgrywających – Jordan Jones i Monika Naczk, które potrafią w kluczowych momentach wziąć ciężar gry na swoje barki i poderwać zespół do walki.

W sobotę w hali przy Batorego czeka nas niewątpliwie ciekawe widowisko, zapraszamy zatem kibiców, by swoim dopingiem ponieśli nasze zawodniczki do walki o 6 ligowe zwycięstwo! Początek meczu – 17:00.