IMG_9922W meczu, którego stawką była pozycja lidera II ligi nasza drużyna rezerw przegrała z Eneą AZS Poznań 68:73. By obronić 2. miejsce dające awans do półfinałów trzeba będzie zmobilizować się na mecze z ekipami z Bydgoszczy i Szczecina.

Biało-czerwone rozpoczęły mecz jak przystało na liderki – od prowadzenia 9:0. Rywalki w kolejnych minutach odpowiedziały na to 7-punktową serią (9:7), ale później role znów się odwróciły, a Sandra Nowicka i Katarzyna Motyl wrzuciły poznaniankom 10 punktów z rzędu, co dało Ostrovii prowadzenie 19:7. Do końca kwarty przewaga biało-czerwonych urosła do 14 punktów przy wyniku26:12.

Kiedy na początku drugiej kwarty kolejne 2 punkty zdobyła Katarzyna Joks (28:12), wydawało się że wszystko jest na najlepszej drodze do zwycięstwa. Jeszcze w połowie kwarty nasz zespół prowadził 33:18, ale w tym momencie podopieczne trenera Główki utknęły w miejscu, a punkty zdobywały rywalki, odrabiając aż 11 punktów i na przerwie mieliśmy wynik 33:29.

Na początku trzeciej kwarty poznanianki zbliżyły się na 2 punkty (33:31), później złą passę przełamała w końcu Nowicka. Niestety w kolejnych minutach znów pojawił się problem ze skutecznością, co pozwoliło rywalkom na zbudowanie 7-punktowej przewagi (35:42). Później gra się wyrównała, a trójka Katarzyny Motyl równo z syreną (48:42) dawała nadzieję na odwrócenie losów meczu w ostatniej kwarcie.

W niej kilkakrotnie udawało się redukować straty do 4 punktów, za każdym razem jednak rywalki nie pozwalały na więcej i dopiero na minutę przed końcem meczu trójka Motyl pozwoliła Ostrovii zbliżyć się na dystans jednego kosza (66:69). Skuteczność nie była niestety mocną stroną biało-czerwonych w tym meczu i kolejne próby odrobienia strat okazały się nieskuteczne. Poznanianki do końca spotkania punkty zdobywały wyłącznie po rzutach wolnych, ale wystarczyło to w zupełności by obronić przewagę i zakończyć mecz cenną wygraną.

Enea AZS tym samym znalazła się na najlepszej drodze do awansu z pierwszego miejsca i tylko kataklizm mógłby pozbawić zespół z Poznania pozycji lidera. Biało-czerwone o drugie, premiowane udziałem w półfinałach miejsce walczyć będą z zespołem MUKS Bydgoszcz, z którym pierwsze, wyjazdowe spotkanie rozegrają 4 marca, ale wcześniej podejmować będą na własnym parkiecie Wilki Morskie Szczecin.

TS Ostrovia II Ostrów – Enea AZS II Poznań 68:73 (26:12, 7:17, 9:19, 26:25)

Ostrovia: Joks 7, Szymankiewicz 1, Mielczarek, Nowicka 19, Marciniak K., Plucińska, Marciniak H. 9, Motyl 24, Marciniak B., Grzegorowska 2, Kowalczyk 4, Parzeńska 2

Enea: Szloser 11, Marek 10, Banach 4, Stefańczyk 11, Dąbrowska, Ziembrowska 6, Piechowiak, Piasecka 1, Wróblewska S. 6, Wróblewska K. 24