DSC_1007Trudny wyjazd czeka biało-czerwone w ten weekend. Naszymi rywalkami będą świeżo upieczone zdobywczynie Pucharu Polski i wiceliderki Energa Basket Ligi Kobiet – zespół Artego Bydgoszcz.

Nasze zawodniczki do październikowego meczu z Artego na własnym parkiecie zapewne nie chciałyby już wracać, więc przypomnijmy tylko, że zakończył się on wynikiem 61:103 i była to najdotkliwsza porażka biało-czerwonych w tym sezonie. Jak mówił wówczas trener – nie tyle zmartwił go wynik co postawa zespołu, który oddał rywalkom pole bez walki. Od tego czasu ekipa Ostrovii pokazała, że walczyć potrafi i takiej właśnie walecznej Ostrovii oczekiwalibyśmy na parkiecie w Bydgoszczy.

Mecz ten będzie okazją do debiutu w biało-czerwonych barwach Ukrainki Hanny Zarytskiej. Zapewne nie będzie jej łatwo w konfrontacji z bydgoskimi gwiazdami, ale mecz z klasowym przeciwnikiem to najlepszy poligon doświadczalny w zgrywaniu zespołu na kolejne mecze.

Liczymy zatem, że bez względu na wynik Ostrovia pokaże pazurki, a że w sporcie najpiękniejsza jest nieprzewidywalność, życzymy naszym zawodniczkom by  faworytkom wysoko zawiesiły poprzeczkę.