ditaDita Rozenberga podjęła decyzję o rozwiązaniu kontraktu z naszym klubem i przenosinach do występującego w Eurolidze belgijskiego zespołu Castors Braine.

W piątek dotarła do klubu informacja od Dity Rozenbergi, że podjęła ona decyzję o rozwiązaniu kontraktu z TS Ostrovia. 25-letnia reprezentantka Łotwy została sprowadzona do TS Ostrovii w czasie świątecznej przerwy. Dita rozegrała dwa mecze w barwach biało-czerwonych. W swoim pierwszym spotkaniu w Basket Lidze Kobiet – z InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wielkopolski, Łotyszka zdobyła 15 punktów. Debiut na ostrowskim parkiecie był równie udany. W ostatnim meczu Ostrovii z KS JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec Rozenberga poprowadziła zespół do zwycięstwa zapisując na swoim końcie 22 punkty.

Jak poinformowała zawodniczka:
– Moim marzeniem jest gra w meczach Euroligi i dlatego postanowiłam skorzystać z szansy, która może już się nie powtórzyć. Jestem wdzięczna za miejsce w Ostrovii i możliwość powrotu do gry po kontuzji. Być może będziemy mogli jeszcze kiedyś współpracować.

Po rozwiązaniu kontraktu z Towarzystwem Sportowym Ostrovia koszykarka związała się z czołowym klubem ligi belgijskiej, Castors Braine, który występuje w rozgywkach Euroligi kobiet.
Życzymy Dicie udanych występów na europejskich parkietach i również mamy nadzieję, że być może kiedyś zobaczymy ją jeszcze w Ostrowie.