IMG_8400Dobiegł końca I etap rozgrywek II ligi wielkopolskiej. Drużyna rezerw Ostrovii ukończyła go na 1. miejscu w grupie B i z pierwszego miejsca rozpocznie również II etap.

Biało-czerwone jak burza przeszły przez pierwszą część sezonu, odnosząc m.in. dwa prestiżowe zwycięstwa z mocną w tym roku ekipą One Teamu Ostrów. Podopiecznym Tomasza Główki zdarzyła się co prawda wpadka w Jeleniej Górze w meczu z tamtejszym Wichosiem, jak się jednak okazało – nie będzie ona miała konsekwencji w kolejnym etapie rozgrywek. W drugiej części sezonu po trzy czołowe zespoły z grup A i B walczyć będą o prawo udziału w półfinałach o awans do I ligi.

Z „ostrowskiej” grupy B awans zdobyły Ostrovia II, One Team i Ślęza II Wrocław. Co istotne w drugim etapie drużyny mieć będą zaliczone wyniki pierwszego etapu i rozegrają mecze z pierwszą trójką grupy A, którą tworzą: Enea AZS II Poznań, MUKS Bydgoszcz i Wilki Morskie Szczecin. Co prawda w grupie A nie odbył się jeszcze mecz na szczycie między zespołami z Poznania i Bydgoszczy, ale bez względu na jego wynik Ostrovia przystąpi do drugiego etapu z pozycji lidera z dorobkiem 8 punktów. 7/6 punktów mieć będą wspomniane ekipy Enei i MUKS-u, a o dwa punkty mniej od biało-czerwonych – One Team.

Można zakładać, że o dwa pierwsze miejsca premiowane awansem do półfinałów walczyć będą właśnie te cztery zespoły, choć nie można wykluczyć, że szyki faworytom pomieszają ekipy Wilków Morskich (5 pkt.) i Ślęzy (4 pkt.).

Czy biało-czerwone wykorzystają swoją szansę i powtórzą sukces z ubiegłego roku awansując do czołowej ósemki II ligi?

Drugi etap rozgrywek rozpocznie się 27 stycznia, wkrótce podamy szczegółowy terminarz meczów.