DSC_3057JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec będzie kolejnym naszym rywalem w rozgrywkach Basket Ligi Kobiet.

Sobotni mecz będzie bardzo ważny dla obu drużyn. W drugiej fazie rozgrywek w tabeli BLK uwidocznił się wyraźny podział na „finałową ósemkę” i „grupę spadkową”. W tej drugiej znajdują się zarówno biało-czerwone, jak i ich sobotnie rywalki, z identycznym dorobkiem, a to oznacza że zwycięzca znacznie poprawi swoją pozycję względem rywalek.

Atutem Ostrovii powinna być zarówno własna hala, jak i świadomość wygranej w meczu w Sosnowcu oraz Rita Rozenberga, Łotyszka, która dobrze wkomponowała się w zespół Wadima Czeczuro, będąc jego liderką w swoim debiucie w Gorzowie.

Gra zespołu z Sosnowca w dużej mierze opiera się na amerykańskiej skrzydłowej Robyn Parks, która wystąpiła we wszystkich meczach tego sezonu, a w ostatnim spotkaniu z Energą Toruń zdobyła aż 26 punktów. Ważnym elementem drużyny prowadzonej przez Mirosława Orczyka jest wysoka środkowa (198 cm) Egle Śikśniute. Zagłębia w nowym roku pozyskało również Serbkę Ines Corda. „Jaski” wygrały mecze w Lublinie i u siebie z AZS-em Poznań, co jak wiemy ostrowiankom się nie udało, niedawno przegrały jednak na własnym parkiecie z Widzewem Łódź.

Niewątpliwie trenerzy obu drużyn maksymalnie zmobilizują swoje zespoły na sobotni mecz, mając świadomość jego wagi. Kibiców zapraszamy zatem, by licznie przybyli do hali przy Batorego, pełniąc rolę „szóstego zawodnika” co na pewno przyda się biało-czerwonym w walce o czwarte ligowe zwycięstwo. Początek meczu o 17:00.