DSC_5489Przez dwie kwarty niedzielnego meczu w Lublinie koszykarki Ostrovii imponowały walecznością i skutecznością prowadząc na przerwie 35:28. Cały swój dorobek roztrwoniły jednak w przegranej 5:24(!) kwarcie trzeciej i po raz kolejny przyszło im przełknąć gorzki smak porażki mimo ambitnej walki w kwarcie czwartej.

Ostrowianki rozpoczęły to spotkanie od 7 punktów z rzędu i choć z czasem rywalki znalazły drogę do ostrowskiego kosza, to skuteczna gra Mfouli wspieranej przez resztę zespołu pozwoliła biało-czerwonym zakończyć kwartę wynikiem 10:20.

Drugą kwartę od 4 punktów rozpoczęła Naczk, co dało biało-czerwonym rekordowe prowadzenie 10:24. Później 11-punktową serią popisały się gospodynie, ale ich szturm Ostrovia odparła dzięki trafieniom Lewis oraz trójkom Motyl i Jasnowskiej, której rzut równo z syreną dał wynik na przerwie 28:35.

W trzeciej kwarcie Ostrovia przypominała zupełnie inny zespół niż ten sprzed przerwy. Cała seria błędów pozwoliła rywalkom nie tylko odrobić straty, ale również „odjechać” na 9 punktów (44:35) i dopiero niesportowy faul lublinianek dał biało-czerwonym zdobyć pierwsze (i jedyne w tej kwarcie) punkty. Jordan Jones wykorzystała obydwa dwa rzuty wolne a następnie popisała się akcją 2+1. Później wszystko „wróciło do normy” i do końca kwarty gospodynie rzuciły jeszcze 8 punktów prowadząc przed ostatnią odsłoną meczu 52:40.

Ostatnia kwarta była bardziej wyrównana, choć Pszczółki nie musiały już forsować tempa, kontrolując wynik meczu. Mimo ambitnych prób biało-czerwonym nie udało się zbliżyć na mniej niż 10 punktów, a w końcówce rywalki powiększyły nawet prowadzenie do 66:50. W ostatniej minucie trafienia Motyl i Jones dały końcowy wynik 66:55.

Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin – TS Ostrovia Ostrów 66:55 (10:20, 18:15, 24:5, 14:15)

Pszczółka: A. Dobrowolska, D. Mistygacz, M. Witkowska 5, D. Butulija 22, F. Fitzgerald 17, M. Cebulska 5, K. Dorogobuzowa 17, D. Poleszak

Ostrovia: J. Jones 7, B. Lewis 10, M. Mfoula 13, K. Motyl 8, K. Puss, M. Jasnowska 11, K. Joks , M. Naczk 6, S. Nowicka