brzegNadspodziewanie twardy opór stawiła przedostatnia w tabeli ekipa Stali Brzeg rezerwom Ostrovii w meczu II ligi. Ostatecznie biało-czerwone wygrały 66:58 umacniając się na pozycji wicelidera. A już we wtorek czeka nas derbowy mecz o 1 miejsce z One Team’em Ostrów.

Pierwszy raz w tym sezonie zdarzyło się, by oba zespoły Ostrovii grały w tym samym czasie mecze zarówno w Ekstraklasie i w II lidze. Co za tym idzie trener Tomasz Główka nie mógł skorzystać z żadnej z zawodniczek z pierwszego składu, choć wydawało się że w meczu z przedostatnią w tabeli Stalą Brzeg nie będzie to dużym osłabieniem biało-czerwonych, zważywszy choćby na wysoko wygrany 76:58 mecz w Brzegu przed tygodniem.

Tymczasem brzeżanki przyjechały do Ostrowa z mocnym postanowieniem rewanżu i swój plan zaczęły realizować od pierwszych minut, szybko obejmując prowadzenie, a pod koniec pierwszej kwarty uciekając na 11:19. Ostatecznie kwarta zakończyła się wynikiem 13:19, ale już na początku drugiej odsłony rywalki zdobyły 6 punktów z rzędu uzyskując rekordową 12-punktową przewagę (13:25). W tym momencie biało-czerwone ruszyły do szturmu, redukując część strat (19:27), a po okresie wyrównanej gry, w końcówce kwarty objęły wreszcie prowadzenie schodząc na przerwę przy wyniku 34:32.

Po przerwie wszystko szło już zgodnie z planem, w czym nieco „pomogła” kontuzja jednej z rywalek i spora ilość złapanych przez nie fauli, wymuszająca ostrożniejszą grę. Po trzech kwartach Ostrovia prowadziła 53:44 i można było zastanawiać się nad rozmiarami wygranej. Tymczasem zryw brzeżanek na początku czwartej kwarty sprawił, że po trzech trójkach z rzędu (!) doprowadziły one do remisu 55:55. Ostrowianki nie pozwoliły im jednak na więcej, rewanżując się 6-punktową serią, co praktycznie przesądziło o losach meczu zakończonego wynikiem 66:58.

Do końca rozgrywek rundy zasadniczej pozostały naszej ekipie jeszcze cztery mecze, ale te najważniejsze, które rozstrzygną układzie czołówki II ligi czekają nas w najbliższych dniach. Już we wtorek zagramy u siebie w derbach Ostrowa z niepokonanym One Team’em, w niedzielę na wyjeździe z trzecią w tabeli Ślęzą Wrocław, a tydzień później (17.12) odbędą się rewanżowe derby, po których wszystko powinno być już jasne.

TS Ostrovia II Ostrów – KSK Stal Brzeg 66:58 (13:19, 21:13, 19:12, 13:14)

Ostrovia: Julia Szymankiewicz, Edyta Mielczarek 20, Anna Walczak 15, Julia Zaremba, Klaudia Marciniak 5, Gabriela Plucińska, Hanna Marciniak 11, Marika Grzegorowska 4, Maja Parzeńska 4, Agata Kowalczyk 7

Stal: Patrycja Łojek 15, Wiktoria Wiśniowska 15, Wiktoria Janiec 11, Aleksandra Błasiak 6, Natalia Szymczak 6, Angelika Muszyńska 3, Wiktoria Stala 2, Natalia Krej, Anna Międzybrodzka, Julia Dzieduszyńska