reprezW przerwie ligowej reprezentacja Polski z rozegrała dwa mecze w ramach eliminacji do Mistrzostw Europy 2019, niestety obydwa zakończyły się przegraną biało-czerwonych.

Powołanie do kadry na listopadową rundę eliminacji otrzymała nasza zawodniczka Monika Naczk, nie dane jej było jednak zaprezentować swoich umiejętności na parkiecie.

W pierwszym meczu rozegranym w sobotę 11.11 w Wałbrzychu Polska przegrała z Białorusią 62:70 mimo wygranej pierwszej kwarty i prowadzenia na przerwie 32:29.

W drugim, wyjazdowym spotkaniu w Turcji Polki również wygrały pierwszą kwartę, później jednak dominowały gospodynie i ostatecznie wygrały wysoko 73:53.

W najbliższy weekend BLK powraca na parkiety, Ostrovia ma jednak wolny termin, zatem trener Czeczuro ma nieco więcej czasu by przygotować swój zespół do ważnego meczu z CCC Polkowice, który odbędzie się w hali przy Batorego 25 listopada.