15181364_441819205942383_8549438799118531505_n

Ekstraklasowy zespół koszykarek TS Ostrovii zakończył sezon z początkiem marca, tymczasem nasza drużyna rezerw dzielnie poczyna sobie w rozgrywkach II ligi, zajmując 2. miejsce po rundzie zasadniczej.

Nieco w cieniu wielkich rozgrywek ekstraklasowych swoje mecze w II lidze rozgrywała w tym sezonie drużyna rezerw Ostrovii złożona w dużej mierze z juniorek. Podopieczne trenera Tomasza Główki na tyle dzielnie poczynały sobie w tegorocznych rozgrywkach, że w ostatecznym rozrachunku z drugiego miejsca awansowały do turnieju barażowego o awans do I ligi.

W ostatnim meczu rundy zasadniczej rozegranym w poniedziałek 20 marca, ostrowianki pokonały w Lesznie zespół Tęczy 67:50. Losy meczu rozstrzygnęły praktycznie w pierwszej kwarcie wygranej wysoko 32:12, utrzymując wynik pod kontrolą do końcowej syreny. O ile wygrana w Lesznie była postawieniem kropki nad „i”, o tyle kluczowe dla losów awansu spotkanie biało-czerwone rozegrały kilka tygodni wcześniej w Brzegu. Mocny zespół miejscowej Stali celujący w tym sezonie w awans do I ligi, jako jedyny potrafił wygrać z liderującym w grupie zespołem ze Swarzędza. Dlatego też mecz z trzecią w tabeli Ostrovią wydawał się być ostatnią przeszkodą dla tej ekipy na drodze do baraży. Tymczasem ostrowianki postawiły gospodyniom twarde warunki i po zaciętym meczu niespodziewanie pokonały brzeżanki 54:49 otwierając sobie drogę do baraży. Nie byłoby może takich emocji, gdyby nie wcześniejsza niespodziewana porażka biało-czerwonych w na parkiecie w Polkowicach. Z drugiej strony niewiele zabrakło by plany Ostrovii pokrzyżowały rywalki zza miedzy – One Team Ostrów, które we własnej hali uległy biało-czerwonym tylko 1 punktem, mając w rękach „piłkę meczową” na kilka sekund przed końcową syreną.

Ostatecznie Ostrovia z bilansem 17 zwycięstw i 3 porażek zajęła upragnione 2. miejsce, dzięki czemu będzie mogła powalczyć o awans do I ligi. Pierwsze miejsce zajął wspomniany już Lider Swarzędz, mając na koncie tylko dwie porażki (obie ze Stalą Brzeg).

W turnieju półfinałowym ostrowianki zmierzą się z rywalkami z miejsc 1-2 z trzech pozostałych grup, a jeśli pokonają przynajmniej dwie z nich, otrzymają szansę walki o awans w turnieju finałowym. Do I ligi awansują dwie najlepsze drużyny.

Warto w tym miejscu wymienić zawodniczki których gra złożyła się na sukces biało-czerwonych: Ewelina Jackowska, Agata Kowalczyk, Agata Stępień, Ania Walczak, Laura Wawrzyniak, Sandra Nowicka, Marika Grzegorowska, Kasia Joks, Julia Szymankiewicz, Hania Marciniak.