Bez_tytułu_2

Wyjazdową porażką zakończyły nasze koszykarki debiutancki sezon w ekstraklasie. Ekipa CCC Polkowice rozstrzygnęła losy meczu w trzech pierwszych kwartach i pomimo lepszej gry biało-czerwonych w czwartej kwarcie, mecz zakończył się wysoką porażką biało-czerwonych 54:90.

Już pierwsza akcja dała 3 punkty polkowiczankom, pierwsze punkty dla Ostrovii po trzech minutach gry zdobyła Jordan Jones przy wyniku 6:0. Przez moment wydawało się, że starty uda się odrobić gdy przy wyniku 6:4 biało-czerwone miały piłkę. Rzut za trzy Katarzyny Motyl okazał się jednak niecelny, a w kolejnych akcjach gospodynie ponownie uciekły na 6 punktów, w związku z czym w połowie kwarty przy wyniku 12:6 o czas poprosił trener Szawarski. Minutę później było już 18:8, co nie wróżyło dobrze na dalszą część meczu. Od stanu 23:13 udało się biało-czerwonym zdobyć 4 punkty z rzędu, ostatecznie jednak pierwszą kwartę Polkowice wygrały 29:19.

Również kwartę drugą lepiej rozpoczęły gospodynie, tym razem zdobywając 8 punktów z rzędu. I również dopiero po trzech minutach pierwsze trafienie odnotowały ostrowianki, po rzucie wolnym Orozović, a zdobyty w ten sposób 1 punkt był jedynym zdobytym przez pierwszych pięć minut gry. Dwa kolejne zdobyła również po rzutach wolnych Bishop przy wyniku 43:20 i choć w kolejnych akcjach udawało się częściej biało-czerwonym kończyć akcje trafieniami, to i tak na przerwie mieliśmy rzadko spotykany wynik 59:32.

W kwarcie trzeciej pierwsze punkty udało się zdobyć Ostrovii nieco szybciej, choć i tak dopiero po 4 punktach zdobytych przez CCC. Nie zmieniło to jednak wiele, gdyż wynik kwarty w jej połowie brzmiał 9:2 (68:34), a po jej zakończeniu kibice mogli czynić zakłady czy pęknie w tym meczu granica 100 punktów (78:39). Jak się okazało, polkowiczankom nie zależało na śrubowaniu rekordu, gdyż w ostatniej części meczu wyraźnie zwolniły tempo. Od stanu 88:43 w połowie kwarty gospodynie pozwoliły nieco pograć biało-czerwonym, które skorzystały z tego „zaproszenia” i to na tyle skutecznie, że dzięki zdobytym w ostatnich pięciu minutach 11 punktom wygrały ostatnią kwartę honorowo kończąc ostatni mecz w tym sezonie.

CCC Polkowice TS Ostrovia 90:54 (29:19, 30:13, 19:7, 12:15)

CCC: W. Musina 7, Stankiewicz 4, Ortiz 14, Gala 9, Rezan 5, Gajda 11, Leciejewska 10, Faulkner 6, Światowska, Idziorek 8, Urbaniak, R. Musina 16

Ostrovia: Jones 2, Orozović 15, Nowicka 2, Walczak, Kaczmarek, Motyl 15, Stępień 4, Jackowska 4, Kowalczyk, Bishop 12