sanja_siedlce

Wiele wskazuje na to, że piątkowy mecz w Siedlcach między MKK, a Ostrovią ustali kolejność miejsc 10-12 w tabeli Basket Ligi Kobiet.

Aktualnie zespoły Widzewa, Ostrovii i MKK mają po 3 zwycięstwa na swoim koncie, zatem triumfator spotkania w Siedlcach automatycznie wysforuje się na czoło wyścigu o miejsce 10. i wielce prawdopodobne, że na tym miejscu pozostanie do końca rozgrywek.

Ewentualna porażka w Siedlcach zepchnęłaby nasz zespół na miejsce ostatnie, gdyż przy jednakowej liczbie punktów z Widzewem o kolejności w tabeli zadecyduje bilans bezpośrednich meczów, a tutaj przy remisie meczowym 1:1, w bilansie punktów w dwumeczu lepsze są łodzianki 134:123. W przypadku zwycięstwa, batalię o miejsca 11-12 zwyciężą siedlczanki, mające minimalnie lepszy bilans dwumeczu z Widzewem.

Sytuacja ta dla biało-czerwonych oznacza zatem jedno – trzeba zrobić wszystko, aby mecz w Siedlcach wygrać! A sukces w tym meczu, bez wątpienia oznaczałby również sukces całego, debiutanckiego sezonu w Basket Lidze Kobiet.

Zwyżka formy jaką pokazały biało-czerwone w ostatnich tygodniach, pozwalałaby przypuszczać, że mogą być one faworytkami w tym spotkaniu. Zespół MKK również jednak w ostatnich dwóch meczach pokazał pazurki pokonując na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec i tocząc wyrównany, choć przegrany bój z Basketem 90 Gdynia.  Pamiętać też warto, że w zwycięskim meczu z MKK w hali przy Batorego nasze zawodniczki długo nie mogły znaleźć recepty na dobrze grające siedlczanki i dopiero zryw w końcówce meczu pozwolił im przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Wszystko to zapowiada zacięty bój. Sztab trenerski postarał się aby dobrze przygotować zespół do tego pojedynku – biało-czerwone już od czwartku są w Siedlcach, gdzie miały okazję oswoić się z halą. Waleczność Ostrovii była jej atutem w większości meczów, miejmy więc nadzieję, że waleczność ta przyczyni się również do zwycięstwa w tym ważnym boju.

Mecz ten może, choć nie musi poukładać dolne rejony tabeli, gdyż warto odnotować, że każda z trzech ekip będzie mieć jeszcze do rozegrania kilka meczów, w których może szukać szansy na poprawę dorobku punktowego. I tak Widzew Łódź podejmować będzie Ślęzę Wrocław oraz na wyjeździe zmierzy się z Basketem 90 Gdynia. MKK ma do rozegrania zaległy mecz w Gorzowie, uda się również do Bydgoszczy i podejmować będzie u siebie Polkowice, Ostrovia natomiast może pokusić się o zwycięstwo w meczu z Basketem 90 Gdynia (1 marca w Ostrowie) oraz na wyjeździe z CCC Polkowice (4 marca).

Nie ulega jednak wątpliwości, że zwycięzca piątkowej batalii znacznie poprawi swoją sytuację i będzie miał dużo bardziej komfortową sytuację przed ostatnimi meczami w sezonie.