DSC_9182

Artego Bydgoszcz będzie kolejnym rywalem naszych koszykarek w meczu 15 kolejki Basket Ligi Kobiet.

W 13 dotychczas rozegranych spotkaniach bydgoszczanki mają minimalnie niekorzystny bilans meczowy – 6 zwycięstw przy 7 porażkach. Co ciekawe – ekipa z Bydgoszczy równie dobrze radzi sobie na własnym parkiecie, jak i na wyjazdach, przywożąc wygrane z Lublina, Gdyni i z Siedlec. Do tej wyjazdowej kolekcji Artego będzie zapewne chciało dopisać Ostrów, w czym pomóc mu mają przede wszystkim trudna do powstrzymania amerykańska środkowa Denesha Stallworth oraz rozgrywająca, Jamajka Maurita Reid.

Zespół z Bydgoszczy „dozbroił się” w przerwie świątecznej podpisując dwa nowe kontrakty – z amerykańską skrzydłową Bernice Mosby oraz Nowozelandką Erin Rooney grającą na pozycji rozgrywającej lub rzucającego obrońcy. Na co stać nowe nabytki kibice bydgoscy przekonają się dopiero po meczu w Ostrowie, gdyż zawodniczki te nie miały jeszcze okazji by zaprezentować się w barwach Artego.

Pierwszy mecz obu drużyn na parkiecie w Bydgoszczy biało-czerwone  rozpoczęły wygraną pierwszą kwartą, później jednak na parkiecie dominowały gospodynie pewnie wygrywając 82:50. Najlepszą naszą zawodniczką była w tamtym meczu Monika Jasnowska, zdobywczyni 14 punktów. Tym razem Monika ze względu na kontuzję nie pomoże naszej ekipie, a trener Wojciech Szawarski wespół z Wadimem Czeczuro będą musieli poustawiać zespół w taki sposób, by stawić skuteczniejszy opór zawodniczkom znad Brdy.

Bazując na ostatnich występach biało-czerwonych trudno przed tym meczem o optymizm, nie mniej jednak nasza ekipa na własnym parkiecie prezentuje się dużo lepiej niż na wyjazdach. Bo własny parkiet i własna publiczność dodają biało-czerwonym skrzydeł, co sprawia, że potrafią wznieść się na wyżyny swoich możliwości i narzucić rywalkom swój styl gry. Do hali przy ul. Batorego warto w sobotę przybyć tym bardziej, że ekipa gości planuje przywiezienie do Ostrowa swoich kibiców, pojedynek zatem odbywać się na dwóch frontach.

Początek meczu – sobota godzina 17:00.

Zapraszamy!